Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest wada nerek u płodu?

Witam. Jestem w 35 tyg ciazy. Jest to moja druga ciąża. Ostatnio na usg lekarz wykrył poszerzenie miedniczki nerkowej w jednej nerce o wielkości 5mm. Sprawdzał cos jeszcze i stwierdził że jest wszystko dobrze tylko trzeba będzie monitorować stan nerki czy nic się nie powiększa. Chciałabym się dowiedzieć czy jest ryzyko wady nerek? Czy dziecko po porodzie będzie funkcjonowało prawidłowo? Dużo czytałam i powiększenie miedniczki nerkowej ma również związek z zespolem downa. Czy mogę to w mojej sytuacji wykluczyć? Dodam że usg genetyczne w 12 tyg ciazy wyszło prawidłowo. Nt 2,22, kość nosowa obecna. Proszę mi pomóc strasznie sie martwię. Do porodu zostało mało czasu A mi nie daje spokoju fakt czy moje dziecko bedzie miało wadę nerek bądź w gorszym jeszcze przypadku wadę genetyczną
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Szerokość układu kielichowo-miedniczkowego w prawidłowej nerce płodu może być do 6 mm. Tak, że jest to norma. Nie ma powodu do niepokoju.

Ginekolog i położnik. Prowadzi gabinet ginekologiczny w Gorzowie Wielkopolskim.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy