Wagry i pryszcze u 14-latki

Witam.Moja 14 letnia siostra od 5 klasy podstawówki ma trądzik.Na twarzy,plecach i dekolcie ma pełno wągrów i pryszczy. Ostatnio zaczęły wyskakiwać jej guzki. Oprócz problemów z trądzikiem szybko przetłuszczają się jej włosy. Wiele osób mówiło,że to przez zaburzenia hormonalne. Chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś leki odpowiednie do jej wieku na te własnie zaburzenia hormonalne?pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy