Wahania nastroju przy nerwicy lękowej - czy to normalne?

Witam . mam 21 lat .Od 2 lat zmagam się z nerwicą lękową ,biorę leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. od 2 miesięcy zacząłem mieć bardzo częste zmiany nastroju. potrafie być szczęśliwy a za 5 min kompletnie zdołowany i tak w kółko ,głównie wieczorami. czy to normalne przy nerwicy czy to juz choroba dwubiegunowa?

Witam
Proszę o tych objawach powiedzieć lekarzowi prowadzącemu ewentualnie proszę włączyć jeszcze psychoterapię, aby dotrzeć do ukrytych emocji, blokad i uwolnić je, co w konsekwencji powinno przynieść większy spokój i przywrócić wewnętrzną harmonię.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Pana,
Opisane przez Pana wahania nastroju mogą wynikać
zarówno z zaburzeń depresyjnych jak też mogą
być skutkiem ubocznym przyjmowanych leków.
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia lękowe leczy Pan od dwóch lat.
Jeżeli dwuletnie leczenie środkami farmakologicznymi nie przynosi
pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry.
Częste zmiany nastroju trwają już 2 miesiące, dlatego w pierwszej kolejności zalecam umówić się na wizytę do lekarza prowadzącego i zgłosić zmianę samopoczucia. Sądzę, iż po wywiadzie lekarz znajdzie źródło tych zmian i zaproponuje rozwiązanie. Pozdrawiam. Justyna Żebrowska-Naklicka