Wahania poziomu płytek krwi przy przewlekłej białaczce limfatycznej

Witam,mój tata(58lat) ma przewlekła białaczkę limfatyczną, jego stan ogólny jest dobry,nie gorączkuje,nie ma dużego spadku wagi ciała, natomiast ma złe wyniki krwi, leukocyty nieznacznie powiększone, hemoglobina 7,6 płytki krwi spadaja do 10 000, proszę o odpowiedż,czemu plytki krwi tak się wachają i jaki mają wpływ na rokowania? Plytki krwi utrzymuja sie czasami kilka dni na poziomie 40000 po czym nastepnego dnia spadaja do 10000,byla przetaczana krew,lekarze czekaja z leczeniem na wyniki szpik

Za mało wiem o historii choroby ,czasu jej trwania, sposobu leczenia , abym mógł autorytatywnie odpowiedzieć!!! Proszę zadać wszystkie te pytania lekarzowi prowadzącemu! zż