Wartość beta-HCG w 33. dc

Jestem dzisiaj w 33dc. Cykle zwykle mam regularne(28 dni). Owulacja - potwierdzona na USG była w 19dc - opóźnienie o owulacji było spowodowane antybiotykiem (byłam przeziębiona 2 tc). W 30 dc test ciążowy (apteczny) był negatywny. W 31 dc wynik betaHcg wynosił 10, w 33 dc beta wzrosła do 45 (350%). Czy taka wartość betaHcg w 33dc (14 dzień po owulacji) jest prawidłowy. Bardzo się martwię, ponieważ jedną ciążę poroniłam, a druga była ciążą pozamaciczną.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wzrost b-hCG 2x co 2 dni świadczy o trwaniu ciąży, wartości b-hCG mają dużą rozpiętość norm w 3 tygodniu od 2,8-71,2, w 4 tygodniu 9,5-750. Występuje u Pani ryzyko poronienia i ciąży pozamacicznej dlatego proszę dokładnie obserwować reakcje swojego organizmu oraz poddać się opiece doświadczonego ginekologa.
Pozdrawiam