Wcześniejsze podanie ostatniej dawki antybiotyku dziecku

Wcześniejsze podanie ostatniej dawki antybiotyku? Córka bierze antybiotyk Augmentin 2 razy-godz.9 i 21. Pierwsza dawka podana o 21 a ostatnia 14dawka powinna być podana o 9. Ostatniego dnia kuracji jest wycieczka szkolna, córka teraz nie chodzi do szkoły ale na wycieczkę chciałaby pojechać czuje się coraz lepiej, ogólnie już jest "zdrowa" ale mam pytanie bo musiałabym podać jej tą ostatnią dawkę antybiotyku o 6 rano a nie o 9, więc czy mogę podać jej ok 3 godz wcześniej?

Magdalena StusiĹska

Tak, ostatnią dawkę może Pani przesunąć o 3 godziny wcześniej.