Wcześniejsze wystąpienie krwawienia podczas stosowania DSA i przyjęcia Escapelle

Witam, 3 tyg. temu zażyłam Escapelle z powodu pęknięcia prezerwatywy. Brałam wówczas DSA, ale zaczęłam później niż 1 dnia cyklu i nie było jeszcze bariery ochronnej. Lekarz zalecił kontynuować opakowanie DSA. W tym tyg. miałam plamienia (wtedy do końca opakowania zostało 10 tabletek), które trwały ok. 5 dni - do teraz nie wiem, czy to był efekt Escapelii czy wcześniejsza miesiączka. Wcześniej test ciążowy negatywny. Moje pytanie - czy po skończeniu opakowania tabletek mam zrobić 7 dni przerwy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po skończeniu opakowania powinna Pani zrobić 7 dniową przerwę.