Wewnętrzne drżenie w głowie przy zasypianiu

Witam. Mam 30 lat, a od 2 przy zasypianiu (raz przy wybudzeniu) miewam kilkusekundowe uczucie wewnętrznego drżenia w głowie, towarzyszą temu błyski w oczach i uczucie ucisku (bez utraty świadomości). W eeg nie stwierdzono zmian zlokalizowanych ani napadowych. Nie mam bólów ani zawrotów głowy ani drętwienia kończyn,nie mdleję. Lekarze mówią,że ma to podłoże naczyniowe lub nerwicowe, Nacodzień mam lęki,płaczliwość,pocenie,paraliż przysenny. Nie leczę się na nerwicę. Proszę o opinię co to jest.

Witam, proszę w takim razie pójść tropem wskazanym przez lekarzy i zbadać podłoże naczyniowe dolegliwości. Równocześnie myślę, ze względu na choćby towarzyszące lęki, płaczliwość, że mogłaby Pani/Pan skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Zachęcam o zadbania o siebie pozwalając sobie na otrzymanie wsparcia z zewnątrz. Pozdrawia, Danuta Michalczyk

"Na codzień mam lęki, płaczliwość,pocenie, paraliż przysenny. Nie leczę się na nerwicę."
Krótkotrwałe objawy przysenne są często obserwowane : kilkusekundowe uczucie wewnętrznego drżenia w głowie, towarzyszą temu błyski w oczach i uczucie ucisku (bez utraty świadomości).
Moze warto zastanowic się nad nastrojem, stresem.
Pomocna może być rozmowa z psychologiem, ćwiczenia relaksacyjne, sport, ziołowe leki uspokajające
Warto sprawdzić cukier, elektrolity i tarczycę.