Wiarygodność testu ciążowego 24 dni od stosunku

Pani Doktor ! Proszę o odpowiedź na moje pytania: Czy test ciążowy wykonany w 24 dniu od stosunku można uznać za wiarygodny ? Oraz drugie pytanie: w tym miesiącu zaczełam branie tabletek antykoncepcyjnych. Właśnie przyjmuję 14 tabletkę. Czy seks bez zabezpieczenia podczas brania tych tabletek daje pełną ochronę przed ciążą ???

Aleksander Ropielewski

Test ciążowy w 24 dni od stosunku jest wiarygodny. Po 14 dniach stosowania tabletek antykoncepcyjnych zgodnie z zaleceniami producenta jest Pani chroniona.