Wiarygodność testu ciążowego wykonanego 7 tygodni po stosunku

Czy test ciążowy wykonany 5 , 6 ,7 tygodni po stosunku ( 4 testy ) dają wiarygodny wynik ( negatywny ) ? Beata

Lek. Tomasz Budlewski

W większości przypadków wynik takiej ilości testów umożliwia wykluczenie ciąży, ale nie zawsze. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proponuję udać się do ginekologa.