Widoczna niejednorodna hypoechogeniczna zmiana ze zwapnieniami

Witam chciałabym się dowiedzieć co oznacza wynik usg szyi -w dolnym biegunie lewej ślinianki przyusznej widoczna niejednorodna hypoechogeniczna zmiana ze zwapnieniami o wym 20X9,5mm w met.Dopplera widoczne unaczynienie zmiany obraz usg niejednoznaczny -nie można wykluczyć procesu rozrostowego wśród zmian bliznowatych na szyi kilka odczynowych węzłów chłonnych największy w okolicy prawego kąta żuchwy o wym.19X5mm dziękuję za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zmiana w dolnym biegunie lewej ślinianki oraz powiększone węzły chłonne. Wynik nie precyzuje jednak jaki charakter ma zmiana, przy czym nie można wykluczyć pochodzenia nowotworowego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą laryngologiem.

witam, proces rozrostowy, czyli nowotwór- to trzeba przede wszystkim wykluczyć- wyciąć lub wykonać biopsję- zajmie się tym pewnie laryngolog, ew.chirurg, węzły odczynowe, czyli w odczynie pewnie na tę zmianę w śliniance. zmiana może być łągodna lub złośliwa, msamo usg tego nie wyjaśni. pozdr