Widoczna przewlekła przepuklina jądra miażdżystego

Witam, Bardzo proszę o opinię jak chodzi o wynik badania MR Cechy spłycenia lordozy L kreg. Na wysokości od L4 DO S1 obecne są zmiany degenerac. krążków międzykręg. Na wys. L5/S1 widoczna przewlekła przepuklina jądra miazdzystego z wypadniętym sekwestrem jądra miazdzystego pod wiezadlo tylna powodując duze zwezenie kanalu kregowego z uciskiem na struktury worka oponowego. Nieznaczna tylna przepuklina jadra miazdzystego obecna na wys. L4/L5. Stozek rdzenia bez zmian. Ból w prawej nodze.

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o chorobie krąźka międzykręgowego czyli dyskopatii. Może powodować to objawy opisane przez Panią. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

niestety często sekwestracja, czyli oderwanie kawałka krążka międzykręgowego i przemieszczenie się go do kanału kręgowego jest wskazaniem do operacji. Zgłoś się w trybie pilnym do neurochirurga na konsultację z aktualnym rezonansem magnetycznym.