Widoczne fragmenty błony śluzowej antrum i trzonu żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych

w wycinkach widoczne fragmenty błony śluzowej antrum i trzonu żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to stan zapalny wpustu i trzonu żołądka. Należy poszukać przyczyny zapalenia. (Najczęstszą jest zakażenie H. pylori)

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski