Widoczne zmiany zwyrodnieniowe stawu śródstopno-paliczkowego
Witam,proszę o interpretację moich wyników z rtg: widoczne zmiany zwyrodnieniowe stawu śródstopno-paliczkowego I stopy prawej w postaci wzmożonej sklerotyzacji i zaostrzeń krawędzi powierzchni stawowych.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Witam,
Pani opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe dotyczące palucha prawej stopy. Sklerotyzacja jest to proces powstający w miejscu, w którym doszło do uszkodzenia powierzchni stawowej lub przeciążenia. Zapewne towarzyszy temu ból.