Widoczność pękniętego pęcherzyka w USG

Witam Panie doktorze chciałabym zapytać czy na badaniu usg dopochwowym jest widoczny pękniety pęcherzyk poniewaz u jednego dr był on w rozmiarze 13×13 a 2 dni później u innego dr nie był wcałe widoczny ,doktor powiedział ze nawet nie widzi peknietego pecherzyka.Dodam ze mam problem z zajscie w ciaze,dr również powiedział ze mogę mieć zespół policystycznych jajnikow,choruje na tarczycy i mam microgruczolaka przysadki mozgowej. Proszę o odpowiedz.Dziekuje

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej jest możliwe, że w badaniu nie udało się uwidocznić pęcherzyka. Zależy to od sprawności badającego, aparatu USG oraz sytuacji anatomicznej.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mozna zobaczyć pekniety pecherzyk. Usg jest badaniem subiektywnyn. Jednak mysle, ze jesli jeden lekarz co zauważył i zmierzył to myślę że mogl mieć rację.

Pozdrawiam.