Widzenie jednooczne a zez rozbieżny

witam mam pytanie mam od urodzenia zeza rozbieżnego i widzenie jednooczne przez co unikam kontaktu wzrokowego. Mam 33 lata i czy można przeprowadzic operacje prostującą oczy , drugie jeśli nie można czy można wyuczyć sie nie unikania kontaktu wzrokowego wzrokowego w moim wieku Proszę o odpowiedz

Witam.wszystko zalezy jak dobrze Pan widzi.jezrli oko zezowe jest bardzo slabe to operacja zeza ma sens i bedzie Pan zadowolony.Problem patrzenia komus w oczy nalezy rozwiazac z psychterapeutą.mysle ze sa szanse na sukces.pozdrawiam i wesolych swiat.