Metody leczenia zeza rozbieżnego

Od pewnego czasu słyszę od coraz większej ilości osób , że mam coś z oczami , jakby zez . Kiedyś byłam na darmowych badaniach okulistycznych i Pani powiedziała , że jest prawdobodobieństwo , że mam zeza rozbieżnego oraz wadę wzroku ok. 0,05. Czy są jakieś metody leczenia tego zeza ?

Aleksander Ropielewski

Leczenie operacyjne polega na podcięciu mięśni i przyszycie ich w nowym miejscu tak aby słabiej lub mocniej pociągały gałkę oczną.