Na czym polega usunięcie zeza rozbieżnego?

Proszę mi powiedzieć na czym polega usunięcie zeza rozbieżnego i czego nie wolno robić po zabiegu i ile trwa zabieg dodam jeszcze że noszę okulary bo jestem krotkozwrokowcem mam - 3 a zeza mam na prawym oku

Witam.operacja zeza polega na przesunięciu przyczepów mięśni prostych a czasem też skośnych w stosunku do twardowki oka.zabieg trwa około pół godziny. Czasem krócej jeżeli przesuwa się tylko 1 mięsień. Po operacji występuje czasami odczyt na szwy. Stosuje się kropelki ze sterydem. Nie należy dzwigac powyżej 6 kg nie pocierac oka.po zabiegu zwykle trzeba mięśnie ocznego cwiczyc.pozdrawiam serdecznie