Jak powinno leczyć się zeza?

Mam zeza , otrzymałem po badaniach zalecenia OP 6,0 BS i 1,0 BD OL 6,0 BS i 1,0 BG. Te okulary składały obraz ale wzrok się męczył. Poszedłem do innego optometrysty i przepisał mi mocniejsze 8,0 BS, kupiłem z ZAISSa za 2300zł w najcieńszym możliwym szkle. W nowych okularach obraz jest niewyraźny przez to, że krawędzie obiektów są podświetlone na pomarańczowo i niebiesko. Po za tym mam wady +0,25 i +0,5, więc nie wpływa to znacząco na ostrość widzenia. Co powinienem zrobić?

Jeżeli do 7 roku życia nie da się okularów i osoba nie będzie ich nosić oczy mogą się nie nauczyć patrzeć i w dorosłym życiu może być duży problem.
Oczy które nie widzą dobrze nie będą patrzeć prosto inaczej oczy k†ore nie widzą dobrze i miały zeza będą mieć zeza nadal.
Musi Pan się skonsultować u osoby zajmującej się zezem! a nie dobierać okulary u optometrysty.
Pozdrawiam