Wiek ciąży na podstawie USG przy nieregularnych miesiączkach

Ze wzgledu na nieregularne cykle miesiaczkowe wiek mojej ciazy zostal okreslony za pomoca badania USG. Moje pytanie brzmi- z dokladnoscia do ilu dni lekarz jest w stanie okreslic wiek ciazy a zarazem kiedy doszlo do zapolodnienia. ? Podstawowe informacje :Ostatnia miesiaczka- 03.03.2013 pierwsze Usg- 30.04.2013 -CRL 0,82 CM Drugie Usg - 16.05.2013 -CRL 19,5 Trzecie Usg- 31.05.2013 -CRL 42,7-Co zostalo okreslone na 11tc1dzien. wychodzi na to ze do zaplodnienie doszlo 11 dni pozniej niz powinno ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytanie: USG wykonane między 11 a 13 tygodniem ciąży pozwala określić wiek ciąży z dokładnością do 6 dni.