Wiek ciąży na podstawie CRL

Witam. Ostatnia miesiączke miałam 8 sierpnia 2015 r. Następnego miesiąca ok 15 września zrobiłam test ciążowy, ktory wyszedł pozytywnie. Będąc u lekarza i myśląc ze jestem juz w 11 tyg coazy on określa wiek ciazy na piąty tydzien na podstawie CRL 2 mm. Jakim cudem moge byc tak krótko w ciazy? Kiedy od 2och miesięcy prawie 3 noe mam okresu? Proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Brakuje mi informacji odnośnie daty przeprowadzenia badania i oceny wieku na podstawie CRL. We wczesnej fazie ciąży przyjmuje się badanie USG jako bardziej wiarygodne do oceny wieku ciążowego.