Ustalenie wieku ciąży na podstawie wyników badań

Proszę o ustalenie wieku ciąży. BDP 1.84cm FL 0.74cm CRL 5.66cm NT 1.82mm Nie potrafie podać dnia ostatniej miesiączki i lekarz stwierdził, że w takim razie nie jest w stanie stwierdzić wieku ciązy. Proszę mi pomóc czy te wyniki określają 12 czy 13 tydzień ciąży ??? Bardzo dziękuję
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na podstawie podanych parametrów określa się przybliżony wiek ciążowy i nie można jednoznacznie określić czy jest to konkretnie 12 czy 13 tydzień. Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie. Przeliczanie parametrów USG na wiek ciążowy odbywa się na podstawie uśrednionych wartości.