Data zapłodnienia w wyniku USG

witam, mam pytanie czy USG wykazuje dokładnie dzien wspolzycia?, czy wykazuje dokładny dzien zapłodniednia? pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Wiek ciążowy liczony jest umownie od ostatniej miesiączki, więc aby obliczyć mniej więcej czas zapłodnienia należy od niego odjąc ok dwa tygodnie. Np. dla wieku ciążowego 9 tygodni zapłodnienie miało miejsce ok 7 tyg temu.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie badania CRL (wskaźnika ciemieniowo-siedzeniowego) w badaniu ultrasnograficznym wykonywanym między 10 a 12 tygodniem ciąży, określany jest termin porodu.
Jest on wyliczany na bazie algorytmu. Należy więc brać pod uwagę kilkudniowy +/- margines błędu pomiaru.
Jeśli nie wie Pani kto jest ojcem, po urodzeniu dziecka należy wykonać test DNA "na ojcostwo". Materiał pobrany od Pani, partnera oraz dziecka pozwala ustalić czy to właśnie ten mężczyzna jest ojcem.