Wiek płodu na podstawie CRL

Lekarz okreslil wiek plodu na podstawie crl,poniewaz po dacie ostatniej miesiaczki ustalenie bylo niemozliwe. Czy jezeli lekarz okreslil wiek plodu na podstawie badania usg i dnia 17.03 stwierdzil 8 tydz1d = crl 1.69cm termin porodu 26.10, a dnia 21.04 usg wskazywalo 13 t4dzien=crl6.42cm termin porodu 23.10. to czy moge wykluczyc ze do zaplodnienia doszlo 21 grudnia? OM 18.01, lecz byla dziwna, na jej podstawie termin 25.10

Piotr Pilarski

Wykluczyć nie można. Niektóre płody mogą się rozwijać szybciej inne wolniej. Jednak jest to mało prawdopodobne aby do zapłodnienia doszło 21 grudnia przy takich pomiarach CRL.

Pozdrawiam.