Czy na podstawie USG możliwe jest określenie kiedy doszło do zapłodnienia?

Witam,czy na podstawie USG możliwe jest określenie, kiedy doszło do zapłodnienia?Termin wyliczony z OM i z USG pokrywają się, to czy można być pewnym tego dnia.Termin porodu wyliczony na podstawie om(18.01) to 25.10,1USG robione 25.02 wskazywało na 5 tydz termin porodu 28.10,USG robione 17.03 wskazywało na 8 tydzień i 1 dzień-termin porodu 26.10,USG z 21.04 wskazywało na 13 tydzień 4 dzień termin porodu 23.10.Czy w takim wypadku można być pewnym,że do zapłodnienia doszło między 16 a 21 stycznia?

Piotr Pilarski

Skoro ostatnia miesiączka była 18.01 to owulacja w trakcie której doszło do zapłodnienia wystąpiła najprawdopodobniej 2 tygodnie później (plus minus 4 dni) czyli 28.02-5.03. Pewności jednak nigdy nie ma. Jest to najbardziej prawdopodobny okres.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można być pewnym na 100% zwłaszcza jeśli ma Pani nieregularne miesiączki. Do zapłodnienia doszło około 14 dni po ostatniej miesiączce.