Wyznaczenie daty porodu na podstawie ostatniej miesiączki i USG prenatalnego

Witam. Mam dwa terminy porodu pierwszy od taty om na 12.04 a według USG prenatalnego wykonanego w 12 tc na 08.04 . Moje pytanie czy USG prenatalne ocenia wiek ciąży z uwzględnieniem terminu om ? Dodam że ostatni okres miałam 06.07. a cykle mam krótkie i nieregularne około 23 do 26 dni. Zaczynam się nawet zastanawiać czy może pomyliłam okres z plamieniem implantacyjnym mam dość skąpe krwawienia więc może do zapłodnienia doszło 16 dni przed krwawieniem . Pozdrawiam .

Wszystko się zgadza. Jeśli ma Pani krótsze cykle niż 28 dni, to tyle dni należy przyspieszyć termin porodu. Zatem, ten wyliczony według OM minus 4 dni to dokładnie tyle ile wyszło podczas usg. Włąściwy termin - 8.04.