Wielkość pęcherzyka ciążowego w 5 tygodniu ciąży

Witam! Byłam u lekarza na USG, wg ostatniej miesiączki był to 5 tydzień i 2 dzień ciąży - w USG było widać pęcherzyk ciążowy 6-7 mm bez zarodka, póki co. Moje cykle są 28-, 30-dniowe. Czy jest szansa, że ciąża rozwija się dobrze? Następna wizyta za 11 dni.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jest wysoce prawdopodobne, że ten zarodek jeszcze jest niewidoczny, ponieważ dopiero się ukaże. Zwykle udaje się go uwidocznić w końcu 5 tygodnia ciąży jednak jest to osobniczo zmienne. Jeszcze w Pani przypadku prawdopodobnie uda się uwidocznić ten zarodek. Jeśli chodzi o wymiar pęcherzyka ciążowego to jest on adekwatny do wieku ciążowego. Pozdrawiam!