Wynik badania bHCG dla 5-tygodniowej ciąży

Witam, bardzo proszę o informację o czym może świadczyć wynik beta hcg 23tys z 23 października i 36tys 25 października? Ostatnia miesiączka miała miejsce 12 września, moje cykle sa 32-34 dniowe. Po wizycie u lekarza 24 października stwierdzona została 5cio tygodniowa ciąża (pęcherzyk ciążowy 11mm, pęcherzyk żółtkowy widoczny, brak zarodka i krwiak nad ujsciem wewnętrznym 15mm), ale jeśli tak to skąd takie wyniki beta hcg - przekraczające normy dla 5 tygodnia? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poziom beta-hCG jest zmienny osobniczo, dlatego jego normy dla konkretnych tygodni są bardzo szerokie i mają charakter wyłącznie orientacyjny.
Wiążącym badaniem co do wieku ciąży jest wynik USG wykonywanego ok 10-12 tygodnia (na jego podstawie ustalany jest termin porodu).
Jeśli niewidoczny jest zarodek, należy za około 2-3 tygodnie wykonać kontrolne USG.
Być może ciąża jest młodsza niż 5 tygodni i dlatego nie udało się uwidocznić zarodka.