Wielokierunkowe uwypuklenia krążka międzykręgowego w wyniku badania

c3/c4 wielokierun. uwypukl. krazka mkreg., wpukla sie obreb kanalukreg.na gl.3mm, pow. zmniejszenie zachylkow bocznych kanalu kregowego obustronnieoraz przestrzeni plynowejprzedrdzeniowej. wym.strz. kanalu kreg. 11mm c4/c5 wypuklenie krazka mkreg. wiel.max 2mm c5/6 czesciowy blok kostny c6/7tylna wypuklina krazka mkreg wpukla sie w obreb kanal kreg. na gl.4mm, pow zmniej przestrzeni plynowej przedrdzeniowej i splycenie zachylkow bocznych, z wiekszym nasileniem po str.prawej. wym. strz. ok 10 mm

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.