Co oznacza zniesienie lordozy szyjnej z niewielkim zaznaczeniem kifozy na poziomie C4/C5?

Witam, prawie codziennie borykam sie z bolem glowy,towarzysza mu zawroty i mdlosci, czesto czuje miejscowy bol w kregach,gdy oddycham to bol jest przeszywajacy, pstryka tez w odcinku szyjnym...co mnie czeka,bo odebralam wybik rezonansy: Zniesienie lordozy szyjnej z niewielkim zaznaczeniem kifozy na poziomie C4/C5. Na brzegach trzonow kregow i w stawach hakowo-trzonowych niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-przeciazeniowe. Wielopoziomowe,roznostopniowe odwodnienie krazkow miedzykregowych.Umiarkowane obnizenie wysokosci krazka m/k na poziomie C5/C6. Na tym poziomie rowniez szerokopodstawna umiarkowana tylna przepuklina krazka miedzykregowego z przewaga strony prawej, z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego i niewielkim modelowaniem przedniej powierzchni rdzenia kregowego po stronie prawej, z redukcja rezerwy plynowej przedniej , z czesciowym splyceniem zachylkow bocznych i modelowaniem korzeni nerwowych.Na poziomie C3/C4, C4/C5 niewielkie tylnie uwypuklenie krazkow m/k. Poza tym odcinek kregoslupa bez istotnych przepuklin krazkow m/k.obraz i sygnal rdzenia w granicach normy. Poza tym obraz struktor pogranicza czaszkowo-szyjnego w granicach normy

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza neurologa lub neurochirurga po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć