Wielołukowy zarys prawej kopuły przepony w wyniku RTG klatki piersiowej
Witam, co oznacza w badaniu RTG klatki piersiowej: "Wielołukowy zarys prawej kopuły przepony"

MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Oznacza to zmianę kształtu przepony spowodowaną zaciąganiem przepony najprawdopodobniej przez zmiany pozapalne.