Wirus HPV a seks i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Wykryto u mnie wirusa HPV 39 .Prawdopodobnie zaraził mnie chłopak. Biorę również tabletki antykoncepcyjne. Stad moje pytania : 1. Czy tabletki zwiększają w jakiś sposób rozwijanie tego wirusa ? 2. Jeśli partner i ja jesteśmy zarażeni wirusem to możemy uprawiać seks bez zabezpieczeń typu prezerwatywa, czy to powoduje jeszcze większe zarażenie wirusem, lub jego innymi typami ? I jakie to niesie konsekwencje ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że warto jest oznaczyć cały panel HPV DNA. Zarówno u Pani jaki partnera. nie sądzę aby antykoncepcja wpływała na rozwój wirusa