Czy już nigdy nie będę mogła uprawiać seksu bez prezerwatywy?

Z badan dna hpv wyszło, że mam wirusa typu 51. Zapewne zaraziłam się od mojego partnera, jest on moim pierwszym partnerem seksualnym, ja jego kolejną partnerką. Czy jest to możliwe, że już nigdy nie będę uprawiać seksu bez prezerwatywy, by nie zarazić kolejnego partnera? Czy mój obecny partne który mnie zaraził powinien wykonać badania i się leczyć? Czy też będzie zakażał potencjalne kolejne partnerki w przyszłości?

Proponuje zgłosić się do ginekologa. Lekarza oceni narządy zew, szyjkę macicy, zrobi cytologię. Badania te odpowiedzą na pytanie czy jest Pani zdrowa i co ile wskazane będą wizyty kontrolne. Wirus HPV z czasem ustąpi. Co do partnera, to powinien udać się na pierwszą wizyte do lekarza zajmującego się HPV, czasem urolog, czasem dermatologa lub zapraszam do mnie. W razie jakichkolwiek zmian, "narośli" trzeba je szybko usunąć. pozdrawiam, kg www.prepmed.pl