czy po leczeniu HPV mogę uprawiać seks?

Zostałem zarażony wirusem HPV - wirus ten objawiał się licznymi zmianami brodawkowymi na penisie i mosznie. Zmiany te zostąły usunięte metodą krioterapii. Później niestety nastąpił nawrót tych zmian. Zostały również usunięte, ale metodą laserową. Obecnie nie mam żadnych brodawek, ani innych zmian skórnych, a rany po laserze zagoiły mi się. Mam w związku z tym dwa pytania. 1. Czy w zaistniałej sytuacji mogę w ogóle uprawiać seks? Czy też będę dalej zarażał partnerki bez względu na to czy mam zmiany skórne na genitaliach czy nie? Czy może powinienem zaprzestać jakiejkolwiek aktywności seksualnej, a jeśli tak, to na jaki okres po ustaniu objawów? 2. Czy jest sens szczepić się na HPV, jeśli było się już zarażonym czy też nie da to żadnych efektów?

To że nie ma zmian/ nie widać nie znaczy , że nie jest Pan zakażony - jest. Czy szczepić się? Tak, tym sposobem uodporni sie Pan na ewentualne nadkażenie HPV , takim typem HPV który jest zawarty w szczepionce, a którym nie został Pan zakażony. W razie pytań proszę pisać www.PrEPmed.pl pozdrawiam, KG