Wirus HPV i częste infekcje pochwy

Witam mam 36l . W roku 2007 mialam pobierane wycinki z szyjki macicy wykryto wirusa hpv ,nastepne wycinki mialam w roku 2016 gdzie wykryto dysplazje 1stopnia. Bardzo chcialabym zajsc w ciaze i nie moge ,wiec czy jest ta choroba tego przyczyna.Mam rowniez czesto infekcje pochwy. Moze nie mam owolacji dlatego nie moge zajsc w ciaze. Prosze o odp jakie leki lekarz powinien przepisac by pomoc w owulacji. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczna jest Diagnostyka zarówno u. U pani jak i i u partnera