Wirusowe zapalenie rogówki od 12 lat

Witam choruje od 12 lat na wirusowe zapalenie rogowki jednego oka. Teraz jest stan pogorszony zdarza sie to okolo 2 razy w roku czy jako 23 latek nadal jestem za mlody na przeszczep rogowki? Czy nie lepiej sie poddac amputacji oka i pozbyc sie problemu? Czytalem o Cząsteczkowych chusteczkach czy to zadziala i ewentualnie gdzie je dostac. Pozdrawiam Marcin

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pana pytanie: Amputacja oka powinna być ostatecznością, póki co najpewniej nie ma zatem takich wskazań. O szczegółach powinien Pan jednak porozmawiać z lekarzem okulistą. Cząsteczkowe chusteczki niestety nie są dostępne w Polsce.