Dlaczego pojawiło się krwawienie z dróg rodnych?

Witam! Mam pytanie. Mam 22 lata, miesiączkuję od kilku lat. Mimo wszystko nadal mam bardzo nieregularne cykle, np. 29 dni lub nawet 49. Podkreślam, że praktycznie co drugi okres mam bardzo obfity i bolesny. Ostatni okres miałam 27.03 (ostatni dzień przypadł na 04.04). Dnia 03.05, czyli praktycznie miesiąc później współżyłam (z zabezpieczeniem - prezerwatywa) i przez dwa dni po stosunku miałam jasnobrązowy śluz. Dnia 16.05 z moich dróg rodnych zaczął się wydzielać ciemnobrązowy śluz, który niezbyt przyjemnie pachnie oraz miałam lekkie swędzenie (miałam lekkie bóle jak przed okresem). Nigdy nie brałam środków antykoncepcyjnych i kiedyś w przeszłości już miałam tego typu upławy. Co to oznacza? Czy może to być jakaś infekcja? Czy w wyniku stresu i lekkiego spadku masy (2kg/2tyg) doszło do rozregulowania cyklu? Czy mogą to być objawy ciąży?

Witam serdecznie! Plamienia z dróg rodnych mogą mieć różną etiologię. U młodych kobiet najczęściej mają podłoże hormonalne, ale także mogą być objawem infekcji, nadżerek, polipów. Niewielkie plamienia w dniach planowanej miesiączki mogą również sugerować ciążę. W obecnej sytuacji wskazana byłaby wizyta u ginekologa, który na podstawie obserwacji dokonanych w czasie badania ginekologicznego ustali właściwą przyczynę dolegliwości. Ze względu na opisywany świąd i niewielkie nasilenie plamienia infekcja dróg rodnych jest bardzo prawdopodobna. Dodatkowo należałoby wykluczyć zaburzenia hormonalne, które mogą objawiać się plamieniami, ale także nieregularnymi miesiączkami, na które również Pani narzeka. Plamienia nie powinny być związane z opisywanym spadkiem masy ciała. Pozdrawiam