Witam oto mój wynik usg:

tarczyca wielkości granicznej,echogrom miąższu niejednorodny.W prawym płacie niejednorodny lito-płynowy guzek o wymiarach 2,4cm x1,4cm x1,6cm z drobnymi zwapnieniami (do BAC) W płacie lewym przestrzeń płynowa o średnicy ok.9mm. Czy to może świadczyć o jednym? jestem zdenerwowana i troszeczkę się obawiam a termin do endokrynologa dopiero mam za 3 tygodnie.Robiłam wcześniej badanie krwi TSH i wyszło dobrze. Słyszałam że jeszcze mnie czeka biopsja ile to jeszcze wszystko potrwa żebym się uspokoiła i przekonała że to nie jest rak??? Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuję

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie

Obraz usg ma cechy niepokojące oznacza to, że nie da się powiedzieć czy to jest rak ale też nie sposób go wykluczyć. Dlatego właśnie musi Pani się zgłosić na biopsję. Dopiero obraz mikroskopowy pozwala na całkowitą pewność. Niestety w naszym kraju dostęp do służby zdrowia jest bardzo utrudniony. Dlatego jeśli chce Pani mieć pewność w szybkim terminie warto rozważyć wykonanie biopsji w ośrodku prywatnym - wtedy będzie Pani pewna.