Witam oto mój wynik usg:

tarczyca wielkości granicznej,echogrom miąższu niejednorodny.W prawym płacie niejednorodny lito-płynowy guzek o wymiarach 2,4cm x1,4cm x1,6cm z drobnymi zwapnieniami (do BAC) W płacie lewym przestrzeń płynowa o średnicy ok.9mm. Czy to może świadczyć o jednym? jestem zdenerwowana i troszeczkę się obawiam a termin do endokrynologa dopiero mam za 3 tygodnie.Robiłam wcześniej badanie krwi TSH i wyszło dobrze. Słyszałam że jeszcze mnie czeka biopsja ile to jeszcze wszystko potrwa żebym się uspokoiła i przekonała że to nie jest rak??? Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuję

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
USG

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Obraz usg ma cechy niepokojące oznacza to, że nie da się powiedzieć czy to jest rak ale też nie sposób go wykluczyć. Dlatego właśnie musi Pani się zgłosić na biopsję. Dopiero obraz mikroskopowy pozwala na całkowitą pewność. Niestety w naszym kraju dostęp do służby zdrowia jest bardzo utrudniony. Dlatego jeśli chce Pani mieć pewność w szybkim terminie warto rozważyć wykonanie biopsji w ośrodku prywatnym - wtedy będzie Pani pewna.  

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty