Witam oto mój wynik usg:

tarczyca wielkości granicznej,echogrom miąższu niejednorodny.W prawym płacie niejednorodny lito-płynowy guzek o wymiarach 2,4cm x1,4cm x1,6cm z drobnymi zwapnieniami (do BAC) W płacie lewym przestrzeń płynowa o średnicy ok.9mm. Czy to może świadczyć o jednym? jestem zdenerwowana i troszeczkę się obawiam a termin do endokrynologa dopiero mam za 3 tygodnie.Robiłam wcześniej badanie krwi TSH i wyszło dobrze. Słyszałam że jeszcze mnie czeka biopsja ile to jeszcze wszystko potrwa żebym się uspokoiła i przekonała że to nie jest rak??? Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuję

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
USG

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Obraz usg ma cechy niepokojące oznacza to, że nie da się powiedzieć czy to jest rak ale też nie sposób go wykluczyć. Dlatego właśnie musi Pani się zgłosić na biopsję. Dopiero obraz mikroskopowy pozwala na całkowitą pewność. Niestety w naszym kraju dostęp do służby zdrowia jest bardzo utrudniony. Dlatego jeśli chce Pani mieć pewność w szybkim terminie warto rozważyć wykonanie biopsji w ośrodku prywatnym - wtedy będzie Pani pewna.  

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty