Niewielkie plamienie z dróg rodnych u ciężarnej

Witam! Pytanie trochę tendencyjnie dotyczy plamienia. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Wyczuwalne mocne bicie serca. Lekarz stwierdził mały krwiak na macicy, który ma niby się wchłonąć. Dziś zauważyłam u siebie minimalne plamienia (o ile tak można nazwać), nie są one na zewnątrz (nie ma żadnych śladów na bieliźnie), jedynie przy podcieraniu widzę lekko brązowy znak na papierze. Nie mam żadnych bólów brzucha. Biorę profilaktycznie Duphaston dwa razy dziennie. Pytanie moje czy mam się niepokoić tym minimalnym plamieniem? (Dodam, że trochę w dzień przed pojawieniem się tego problemu pracowałam fizycznie.)

Witam serdecznie! Każde plamienie w ciąży jest krwawieniem patologicznym wymagającym diagnostyki. U Pani został dotychczas uwidoczniony krwiak, który może być przyczyną dolegliwości. Nie mamy jednak pewności, czy to on właściwą jest przyczyną plamienia. Dla ustalenia miejsca i przyczyny krwawienia wskazane jest wykonanie badania USG. Myślę, że nie warto bagatelizować charakteru plamienia i umówić się na wizytę kontrolną do swojego ginekologa. Pozdrawiam