Włókniste i drobnoguzkowe zmiany najpewniej o charakterze poswoistym

Witam, mam 59 lat, robiłem TK klatki piersiowej i chciałbym wiedzieć co oznaczają moje wyniki. "W górnym płacie płuca lewego zmiany włókniste i drobnoguzkowe najpewniej o charakterze poswoistym. Guzki wielkości do 8,6 mm całkowicie uwapnione. Pogrubiała szczelina międzypłatowa skośna lewa w części dolnej. W segmencie 10 płata dolnego prawego przykręgosłupowo niewielkie zmiany włókniste. Poza tym nie stwierdza się zmian ogniskowych w płucach." Czy mam się o co martwić?

Piotr Pilarski

Sa to zmiany najprawdopodobniej po zapaleniu płuc. Konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.