Włosy cienkie i łamliwe - co robić?

Witam! Mam 16 lat. Mam problem - moje włosy są dość dziwne. Są rzadkie, cienkie, łamliwe, przetłuszczające. I jeszcze wypadają. Sam się dziwię jak takie mogą być. Zawsze miałem krótkie włosy i za bardzo nie zwracałem na nie uwagi. Teraz jak trochę zapuściłem to koszmar. Muszę je myć rano, bo jak umyję wieczorem to rano są całkiem bez objętości i tłuste. Nie wiem co robić. Stosować jakieś odżywki, czy iść do lekarza/dermatologa? Jest jakaś szansa aby były one normalne? Proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia. Również cechy włosa są sprawą indywidualną.

Z uwagi na zgłaszane objawy proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow

Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa.
Pozdrawiam