Wnętrostwo i czas oczekiwania na orchidopeksję

Witam. Mam 24 lata i wykryto u mnie wnętrorstwo jeszcze jak byłem mały, ale rodzice niewiele zrobili w tym kierunku. Teraz postanowiłem sam się za to zabrać (lepiej późno niż wcale). Mam za sobą już pierwszą wizytę u urologa. Moje pytanie jest takie, jak wygląda sprawa umówienia się na orchidopeksję? Czy jest ona refundowana przez nfz oraz ile przeciętnie się czeka na taką operację?

Tak zabieg jest refundowany w ramach NFZ. Czas oczekiwania na zabieg zalezy od rejonu Polski (od miesiąca do pół roku).

Zabieg jest refundowany w ramach NFZ. Proszę wziąć skierowanie i zapisać się w kolejkę oczekujących na zabieg.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg