Wodniste stolce u 6-miesięcznego dziecka po rozszerzeniu diety

Witam ,moj syn skonczyl 6 miesiecy i wprowadzilismy mu nowa diete w postaci zmiksowanych potraw lekkekko strawnych (zupa warzywna z piersia z kurczaka ) ? niestety moj maz od 2 dni choruje na biegunke i dzis choroba ustepuje natomiast syn zaczal robic nadmierne ilosci kupki w postaci jasnożółtej i wodnistej z malymi grudkami.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem infekcji pokarmowej. W celu wdrożenia właściwego leczenia proszę udać się do lekarza POZ. Do tego czasu proszę podawać dziecku duże ilości płynów.