Wodniste stolce u 2,5-miesięcznego dziecka

Moja córka ma 2,5 miesiąca. Oddaje wodniste czasem spienione kupki ok 5 razy na dobę. Wszystko wsiąka w pieluszkę. Czy to powód do niepokoju? Jest karmiona wyłącznie piersią, przybiera na wadze. Przyjmuje żelazo ze względu na obniżony poziom hemoglobiny.

Jak poza tym zachowuje sie dziecko, czy jest spokojne, czy nie ma kolek? Takie stolce to nowa sprawa, czy występują od dłuższego czasu? Bez zbadania dziecka i zebrania dokładnego wywiadu trudno sie wypowiadać. Moze byc to wariant normy, takie spienione stolce moga świadczyć takze o nietolerancji laktozy, a takze, jezeli to nowa sprawa, moga byc wynikiem infekcji wirusowej.

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com