Wokół guza widoczny jest miernie nasilony naciek zapalny złożony z komórek limfocytarnych

Badania po operacji mojej mamy Inwazyjny rak sutka ( NST WHO 2012). G 2. Maksymalny wymiar guza 11 mm ( pomiar z preparatu mikroskopowego ) Wokół guza widoczny jest miernie nasilony naciek zapalny złożony z komórek limfocytarnych Nie znaleziono pewnych zatorów naczyniowych ani inwazji osłonek nerwów Więzły chłonne pachy (6) bez przerzutów raka (0/6) Stopień zaawansowania procesu nowotworowego pT 1c. N 0. Ocena receptorów ( ER. PgR, HER 2) oaz Ki 67

Wynik potwierdza raka piersi we wczesnym etapie zaawansowania - ograniczonego do piersi. Do decyzji o dalszym postępowaniu potrzebne wyniki ekspresji receptorów (immunohistochemiczne)