Wole guzkowe w wyniku USG tarczycy
Witam pytanie usg tarczycy.co to znaczy w części dolnej prawego płata tarczycy na pograniczu z ciesnia widoczny jest dobrze odgraniczony lity guzek hipoechogenny z dyskretną hipootoczka i obwodowym charakterem unaczynienia mierzy 17x13x9 mm,brzusznie w części środkowej prawego płata tarczycy dwa guzki o podobnej morfologii i wymiarach.pozatym w obu płatach kilka ognisk torbielowatych wn:wole guzkowe czy to rak ? Proszę o odpowiedź

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
aby rozpoznać raka potrzebna jest biopsja. Na podstawie USG można powiedzieć, że prawdopodobieństwo procesu złośliwego jest niskie. Na podstawie tego wyniku oraz danych z wywiadu lekarz zakwalifikuje do biopsji lub do obserwacji zmiany.
Pozdrawiam.