Czy guz tarczycy w USG może oznaczać nowotwór?
Witam, choruję na chorobę hashimoto oraz niedoczynność, wczoraj robiłam usg tarczycy, wykryto na pograniczu płata lewego i cieśni dużą zmianę guzkową niewyraźnie odgraniczoną o mieszanej echogeniczności i mieszanym typie unaczynienia o wielkości 25mm, obecne odczynowe węzły chłonne 18mm. Chciałabym zapytać czy niewyraźnie odgraniczony guz to rak anaplastyczny tarczycy czy takie guzy występują też w innych nowotworach tarczycy? Jutro idę wykonać biopsję ale na wynik trzeba czekać.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wiekszosc guzków tarczycy to zmiany łagodne, jedynie ok 4% to nowotwory. Niewyraźne ograniczenie faktycznie może sugerować zmianę nowotworową, ale oczywiście nie na 100%, najczęstszy jest rak brodawkowaty o bardzo dobrym rokowaniu.Trzeba czekać na wynik biopsji.
Pozdrawiam