Wpływ leku Flucorta na działanie tabletek antykoncepcyjnych i konieczność zażycia tabletki 72h po

Witam, jestem w trakcie 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Atywia. Zaczęłam brać lek flucorta (w ciągu 4 ostatnich dni wzięłam 2 tabletki) na zakażenie bakteryjno-grzybiczne. Na ulotce jest napisane, że flucorta wpływa na działanie środków antykoncepcyjnych. Dzisiejszy stosunek zakończył się wytryskiem. Czy powinnam myśleć o tabletce 72h PO? Pozdrawiam
Piotr Pilarski

Zgadza się. Działanie antybiotyków może osłabiac działanie antykoncepcji hormonalnej. W czasie antybiotykoterapii zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam.