Wpływ przyjmowania Rutinoscorbinu na poziom żelaza

Dzień dobry, Mam pytanie czy branie rutinoscorbinu przez tydzień przed badaniami krwi może podwyższyć poziom żelaza ?Pierwszy raz robiłem badania i wyszło mi że mam 185 żelaza, za drugim razem wyszło mi także 185 przy czym norma wynosi 60- 160. Dodam, że rutinoscorbin biorę w celu lepszego ukrwienia błony śluzowej nosa z zalecenia laryngologa 3 razy po 2 tabletki dziennie.

Witam,
nie - lek ten nie wpłynie na poziom żelaza, przy tak częstym jego stosowaniu może mieć Pan problemy z kamicą nerkową, więc proponowałabym jednak ograniczyć jego spożywanie.

pozdrawiam!