Wpływ syropu z mniszka lekarskiego na dziecko

czy syrop zrobiony z mniszka lekarskiego ma zly wplyw na rozwoj dziecka,czy zostalo to gdzies klinicznie udowodniono.pytam bo nasz pani magister z apteki odradza podawanie tego syropu dzieciom zwlaszcza swoj robiony,Ja go osobiscie sama robie juz od kilku lat i podaje go dzieciom w okresie wrzesien az d wiosny i nic mnie niezapokoilo u dzieci.dzieci rozwijaja sie prawidlowo i nie mam z nimi zadnych problemow.oczekuje szczerej odpowiedzi,pozdrawiam Sabina

ja też nie mam żadnych informacji żęby ten syrop źle wpływał na dziecko, wręcz odwrotnie, w ziołolecznictwie stosuje się go od lat i to z powodzeniem. Może aptekarz woli żeby Pani kupiła coś u niego np. syrop z mniszka ale wtedy on zarabia a pani traci kasę .